Zadbaj o swój portfel!

Nest Bank – prześwietlamy ofertę nowego Banku! Bezwarunkowe bezpłatne konto osobiste, lokata 4% na start, konto oszczędnościowe z premią!

tlo-nowe

Z końcem października oficjalnie pojawił się na rynku Nest Bank, który zastąpił przez niektórych znany Smart Bank.  W przeciwieństwie do swojego poprzednika już teraz ma sporo placówek w całej Polsce, które mają się znacznie rozrosnąć. Swoją ofertę bank kieruje głównie dla rodzin i dla przedsiębiorców.  Co w niej znajdziemy?

Nest konto- prawdziwe konto za 0zł bez spełniania jakichkolwiek warunków. Bez opłaty za: prowadzenie konta, obsługę karty, przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

            Aby założyć Nest konto wystarczy wejść na stronę Banku i postępować zgodnie z instrukcją.

BizNest konto– dla przedsiębiorców, również za 0zł bez dodatkowych obwarowań. Bez opłaty za: prowadzenie konta, wydanie i używanie karty, internetowe przelewy krajowe, przelewy do ZUS i US , wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Aby założyć BizNest konto wystarczy wejść na stronę Banku i postępować zgodnie z instrukcją.

Nest Lokata Witaj4,0% – oprocentowanie w skali roku. Lokata do 10 tys. zł na 3 miesiące. Dostępna przez 30 dni od otwarcia konta.

Załóż Nest Konto i skorzystaj z Lokaty 4%

Nest Rodzinne Oszczędności- konto oszczędnościowe z gwarancją premii po każdym roku oszczędzania.

Ten temat wymaga szerszego rozwinięcia, ponieważ Nest Rodzinne Oszczędzanie nie jest zwykłym kontem oszczędnościowym. Przeznaczone jest dla osób które pragną regularnie oszczędzać w dłuższym terminie czasu, jednocześnie przy wcześniejszej rezygnacji zachowują kapitał wraz z odsetkami.

Masz do wyboru 3 opcje czasowe:  5 , 10 lub 15 lat. W każdej z tych opcji musisz zadeklarować kwotę jaką będziesz miesięcznie wpłacać i nie możesz tej kwoty w trakcie zmienić. Nie masz jednak szerokiego pola manewru, ponieważ min. jest to 50zł, natomiast max kwota zależy od okresu jaki wybierzesz. I tak dla 5 lat jest to max 600zł/m-c, 10 lat- max 300zł/m-c , 15 lat- 200zł/m-c.

Premie otrzymujesz po każdym roku oszczędzania i jest ona uzależniona od liczby dzieci oraz kolejnego roku oszczędzania. Im więcej dzieci i im dłużej oszczędzasz tym wyższa premia.

tabela-premii

Warunkiem przyznania premii jest zapewnienie co najmniej 11 wpłat zadeklarowanej kwoty w ciągu roku (1 miesiąc możesz odpuścić) i nie wypłacanie dokonanych dotychczas wpłat .  Uwaga, możesz wypłacić odsetki .

Jeżeli w danym roku nie spełnisz warunków to premia nie zostanie naliczona, a gdybyś chciał dalej kontynuować to liczone jest wszystko znowu od pierwszego roku.

Natomiast gdy w trakcie oszczędzania urodzi się Tobie kolejne dziecko to zostanie ono uwzględnione w dalszych latach oszczędzania i premia będzie wyższa.  (musisz tylko pamiętać, żeby dostarczyć akt urodzenia dziecka).

Ile w rzeczywistości można zyskać?

Wiele będzie zależało od Twojej sytuacji- czyli liczby posiadanych dzieci oraz kwoty jaką chcesz sobie miesięcznie odkładać. My przyjęliśmy do wyliczeń osobę posiadającą 1 dziecko , która odkłada 300zł /m-cznie przez 5 lat.

tabela-odsetek-nest-oszczednosci

Po 5 latach uzbiera około 19376 zł. Mając 2 dzieci kwota wzrośnie o 185zł.

(Akurat dla tego wariantu odpowiada to oprocentowaniu 3,5%  rocznie przy programie regularnych wpłat.)

Dlatego około, ponieważ o ile bez problemu wiadomo ile dostaniesz premii, o tyle zmieniać się będzie oprocentowanie reszty zgromadzonych środków. Jest ono bowiem uzależnione od zmiennej stopy procentowej WIBOR 3M. (określa on procent po jakim banki pożyczają pieniądze między sobą- jeżeli kredyty zaczną drożeć, to znaczy, że oprocentowanie oszczędności również powinno pójść w górę i na odwrót ). Na dzień dzisiejszy wynosi ona 1,72% , od tego  musimy odjąć jeszcze 0,5% zgodnie z tabelą oprocentowania rachunków i lokat i wychodzi nam na jakim procencie pracują aktualne środki= 1,72%- 0,5% = 1,22%. Premia znacznie zwiększa oprocentowanie rachunku!

(Aktualizacja 1.12.2016r) Na prośbę czytelników dodajemy obliczenia dla kwoty 600zł/m-c przy wariancie bez dzieci. Zebrana po 5 latach kwota jest równoznaczna z kontem oszczędnościowym oprocentowanym średnio 3% rocznie przez cały ten okres. Co więcej, jeżeli będziesz potrzebować środków po roku to i tak warto, bo w tym wariancie, po roku oprocentowanie tych środków wyniesie 5,6%!

odsetki-600zl

Ważne- nie masz żadnego obowiązku, żeby trzymać środki przez 5, 10 czy 15 lat. To jest cały czas konto oszczędnościowe, więc w każdym momencie można zrezygnować z wpłat zachowując dotychczas zgromadzone środki.

Każda osoba może założyć aż 5 takich rachunków.

Załóż Nest Konto i zacznij oszczędzać

Jeżeli chciałbyś poznać wyliczenia dla innej kwoty, lub dla Twojej konkretnej sytuacji pisz śmiało w komentarzu lub na maila a na pewno odpowiemy! Jak masz jakieś dodatkowe pytania a nie znalazłeś na nie odpowiedzi w artykule to pisz!

3 Responses to Nest Bank – prześwietlamy ofertę nowego Banku! Bezwarunkowe bezpłatne konto osobiste, lokata 4% na start, konto oszczędnościowe z premią!

  • Witam a jak wyglada sytulacja dla kwoty 600 pln / 5 lat / dzieci brak .

    • Witamy! Przy odkładaniu 600zł/m-cznie po 5 latach uzbiera się ok. 38385zł. Szczegółowa tabela została dodana do artykułu.

  • Wszystko ładnie, i te promocyjne konta i atrakcyjne kredyty oraz lokaty. Rozumiem, że należy na rynku jakoś zaistnieć, stąd te atrakcyjne oferty. Tylko czas pokaże i zweryfikuje czy faktycznie warto było powierzyć bankowi pieniądze. Ale lokata na 4%, to zdecydowanie jedna z najwyższych obecnie na rynku. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Od ponad 10 lat doradzamy w finansach osobistych i firmowych, podpowiadamy jak wybrać najlepszy kredyt, lokatę, ubezpieczenie, gdzie założyć najtańsze konto. Postanowiliśmy podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą również z wami.

 

Zadbaj o swój portfel korzystając z promocji jakie dla Ciebie wyszukujemy.

Lokaty
Newsletter